מומחית להתפתחות תינוקות ותנועה לגיל הרך, ומדריכת שפת התינוקות דנסטן

אודות טל אשכר imageאודות טל אשכר image
קוראים לי טל אשכר, אני מומחית להתפתחות תינוקות ותנועה לגיל הרך, ומדריכת שפת התינוקות דנסטן. 
אני מתמחה בליווי הורים, בשנים הראשונות להולדת ילדם, לחוות חווית הורות מודעת וחיובית תוך רכישת ידע עשיר בנושא ההתפתחות והתנועה של הילד, ולהעניק ביטחון בהתאם לגיל והשלב ההתפתחותי של התינוק.  

 • מנחת סדנאות התפתחות מלידה ועד שלב ההליכה
 • מדריכת חוגי תנועה וספורט משלב ההליכה עד גיל 4 בשיתוף ההורים
 • מנחת סדנאות שפת התינוקות דנסטן מגיל לידה 
 • ייעוץ וליווי התפתחותי אישי
 • הדרכות ליולדות
 • ליווי פרטני במידה ויש קושי או עיכוב התפתחותי
 • ליווי וייעוץ צוותים חינוכיים ומנהלות מעונות לגיל הרך
בנוסף, עובדת בגני ילדים במסגרת חברת אי"לה (אבחון ייעוץ והתפתחות התינוק והילד) בתפקיד יועצת מקצועית ומדריכה בכירה בתחום התפתחות ותנועה לגיל הרך.

הקמתי את סטודיו TULA בית לתינוקות ילדים והורים בצור יצחק מתוך אהבה והבנה שיש צורך בתמיכה בהורים וילדים וליווי מקצועי חם ואוהב מרגע הלידה ועד גיל 4.

החזון שלי הוא להגיע לאימהות ואבות, ולהעניק להם ידע עשיר וכלים להתמודד עם השנים הראשונות של התינוק והילד בצורה מודעת עם ביטחון בדרך ובבחירות שלהם, להבין בדיוק את התינוק והילד שלהם

אני אמא ל- 3 ילדים, אוהבת מאוד להיות בטבע, בים, לנשום אוויר צלול ומטעין באנרגיות חדשות

בית לתינוקות ילדים והורים בצור יצחק

אודות סטודיו TULA imageאודות סטודיו TULA image
סטודיו TULA ממוקם בצור יצחק, והוקם באהבה לספק לכם מקום בטוח לאימהות ואבות במטרה להעניק לכם ידע עשיר וכלים להתמודד עם השנים הראשונות של התינוק והילד בצורה מודעת עם ביטחון בדרך ובבחירות שלכם, להבין בדיוק את התינוק והילד שלכם.

המפגשים בסטודיו מרגשים אותי, אימהות ואבות בתוך השגרה היומיומית ועומס המטלות, בוחרות להעניק לעצמן ולתינוק/ילד שלהן , זמן משותף , מיוחד ובלתי נשכח.
נשים שמעוניינות להעצים את עצמן עוד יותר , מאמינות שידע מקנה ביטחון ובעזרתו הן בוחרות בדרך הכי טובה בשבילן ובשביל התינוק/ילד שלהן.

חוגים ופעילויות בסטודיו:
 • מפגשי בוקר של ליווי התפתחותי
 • סדנאות שפת התינוקות דנסטן
 • מעגל אימהות
 • חוגי תנועה ספורט והתפתחות לגיל הרך בשיתוף ההורים
הסיפור שלי image
כשילדתי את הבן הבכור שלי, רותם, בשנת 2008, חווית ההורות הראשונית שלי היתה לא פשוטה, הרגשתי מאוד לבד, בן זוגי והעולם סביבי המשיך בשגרה, ואצלי הכל נעצר . התינוק שלי היה תינוק שבוכה הרבה, ולא ידעתי מה הוא באמת מבקש מה הוא זקוק, לא הסכים בכלל לשכב על הבטן, התקשה מאוד להרים את הראש, ונרדם בשעות מאוד מאוחרת בלילה. כל ביקור בטיפת תחלב רק הוסיף לי על הקושי, הרגשתי כל הזמן ביקרת וחוסר חמלה,  בתור אמא בפעם הראשונה, לא ידעתי הרבה דברים, איך להתמודד עם הקשיים שחוויתי.

כשהגעתי לסדנת ליווי התפתחותי, הרגשתי שאני לא לבד, שיש סביבי נשים נוספות שחוות חוויות דומות. קיבלתי כלים רבים שעזרו לי להבין מה עובר על התינוק שלי מדוע קשה לו לשכב על הבטן ולהרים את ראשו, איך אני, אמא שלו יכולה להעשיר את עצמי בידע ולעזור לתינוק שלי לשכב על הבטן בנינוחות, לעבור את שלבי ההתפתחות בצורה טובה ונינוחה.

מהר מאוד הבנתי שזה המקום שאני רוצה להיות בו, אני רוצה ללוות את האימהות והאבות לחוות את ההורות, את השנים הראשונות עם תינוק חדש, בצורה מודעת, להבין את צרכי התינוק והילד, ולהקנות לו סביבה תומכת ומעודדת התפתחות מיטיבית.

משנת 2009 אני עוסקת בתחום התפתחות תינוקות ותנועה לגיל הרך.


לאחר לידת בני השני, עופר, בשנת 2011, חוויתי קושי מסוג אחר, הוא היה תינוק עם טונוס שרירים מאוד חלש, היה לו קשה בכל שלב התפתחותי, מה שדרש מצידי הרבה תרגול והקניית סביבה התפתחותית מעודדת ותומכת באופן רציף ויום יומי.
למזלי, ולמזלו, הוא נולד לאמא מלווה התפתחותית בעלת ידע וניסיון בתחום.
תרגלנו ביחד כל יום 3 שעות, וזו היתה משימה משותפת לאורך השנתיים הראשונות שלו.

בשנת 2015, נולדה דניאלה, לתוך חיים שוקקים במפגשים ומעגלי אימהות בסטודיו.

מ 2009 אני פועלת מתוך אמונה
שישנו קושי גדול בתקופה שלאחר הלידה ובכלל עם תינוק וילד בשנים הראשונות, קשיים פיזיים שהתינוק חווה וקושי מצטבר גם להורים המטפלים.
בנוסף, ישנו לחץ גדול מהסביבה הקרובה ועצות רבות שכולם יודעים לתת בקלות.
ישנה עייפות גדולה ועומס משגרת החיים החדשה, אני עוזרת לאימהות ולאבות להבין בדיוק את התינוק שלהם, להבין בדיוק את הדרך שלהם, הטובה ביותר להם ולתינוק שלהם.
לדעת בדיוק מה התיוק צריך ואיך ניתן להעניק לו מענה מדוייק ולתמוך בו שיחווה את שלבי ההתפתחות בצורה טובה ונינוחה.

החזון שלי הוא להגיע לאימהות ואבות, ולהעניק להם ידע עשיר וכלים להתמודד עם השנים הראשונות של התינוק והילד בצורה מודעת עם ביטחון בדרך ובבחירות שלהם, להבין בדיוק את התינוק והילד שלהם. ובעיקר להנות מזמן איכותי משותף ולצבור חוויות של העצמה הדדית.

 מדריכת ליווי התפתחותי בשיטת "צעד ראשון"

 מדריכת תנועה לגיל הרך מטעם אי"לה

 מדריכת שפת התינוקות דנסטן

 • כוכב יאיר צור יגאל, Israel